Tradycyjne potrawy.

Tradycyjne potrawy.

Tradycyjne potrawy z dobrych produktów, tradycyjnie polskie to fundament naszej agroturystycznej oferty.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne Świętokrzyskie Smaki to razem z rodzinną atmosferą, przytulnymi pokojami także tradycyjna kuchnia jaka przed laty królowała w naszych domach. Potrawy nie zawsze proste w przygotowaniu, są szykowane niemal w 100% z miejscowych produktów. Świętokrzyskie Smaki to kuchnia, która jak się okazuje, smakuje także Gościom z innych kultur kulinarnych. Aby przekonać Holendra do smalcu, chleba i kiszonych (o zgrozo!) ogórków, czy Włocha do rosołu trzeba zadbać o jakość potraw… i pozwolić im spróbować. A potem już leci… Miłym widokiem jest smakowanie przez Japończyka dobrze schłodzonego „zsiadłego”, czyli kwaśnego mleka z „tłuczonymi” ziemniakami z koperkiem…

Ale się rozmarzyłem…

IMG_0043

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dla spragnionych domowego jedzenia, przygotowujemy posiłki w większości na bazie produktów naszego ekologicznego gospodarstwa. Podstawą są śniadania (na stole duży wybór potraw: sery, wędliny, jajka, miód, dżemy, herbaty także ziołowe, pyszne pieczywko) i obiadokolacje – pełny obiad o ustalonej z Gośćmi porze.

Dobra kawa czy kropelka domowej nalewki, np. z mirabelek, są bez wątpienia świetnym,cenionym przez Gości dodatkiem do posiłków.

Posiłki podawane prosto „z ognia” bardzo cenią sobie dzieci, nawet te uznane za niejadki nie narzekają u nas na brak apetytu. Dominują w naszej kuchni tradycyjnie polskie posiłki, ale czasem Gospodyni przygotowuje specjały innych kuchni, które lubią niemal wszyscy. Podstawą jest użycie produktów najwyższej jakości i przygotowanie posiłków tuż przed ich podaniem.

Tradycyjne potrawy Świętokrzyskich Smaków.

Tradycyjne potrawy Świętokrzyskich Smaków. Polska kuchnia.