Rodziny z dziećmi

Rodziny z dziećmi

Nasze gospodarstwo jest dobrym miejscem wypoczynku dla rodziny z dziećmi. Prowadzimy gospodarstwo i utrzymujemy w nim kozy, króliki, drób, pieski i kotki. Zwierzęta są przyjazne i np. karmienie kozy suchym chlebem jest dla dzieciaków niezłą zabawą. Zabawa z kotami czy psami też daje niezłą frajdę.

gospodarstwo agroturystyczne Świętokrzyskie Smaki

gospodarstwo agroturystyczne Świętokrzyskie Smaki

 

Rodziny z dziećmi- ogród przydomowy

Rodziny z dziećmi- ogród do zabawy

Przy domu jest ogród i z zabawkami i meblami ogrodowymi.

Rodziny z dziećmi- ogród

Rodziny z dziećmi- ogród wypoczynkowy przy domku

Rodziny z dziećmi- ogródek przy domu

Rodziny z dziećmi- ogródek przy domu

Rodziny z dziećmi- ogród

Widok z tarasu. Rodziny z dziećmi- ogród

Ogród jest dla Gości fajnym miejscem wypoczynku, wieczorem jest miejscem do grilowania, posiedzenia na tarasie lub leżaku na trawie, mając dzieci na oku w ogrodzonym ogrodzie, za którym jest teren gospodarstwa.

A gospodarstwo przy domu to jest kilka hektarów łąk z płynącą środkiem małą rzeczką Łagowicą. Na łąkach, około 200m od domu jest miejsce na ognisko – pieczenie kiełbaski to też może być frajda, ale też samo palenie ognia jest dużą przyjemnością.

Bieganie po łące, moczenie nóg w potoku w upalne dni i szukanie w nim złota to też zabawa, która może spodobać się też dorosłym.

W gospodarstwie dzieci mają możliwość karmienia zwierzątek – wspólnie i pod nadzorem gospodarzy. Karmiąc króliki mogą pogłaskać małe i młode króliczki. Duża radość. Mogą karmić kury i jeżeli są małe kurczęta.

Posiłki, na ile to tylko możliwe, ustalamy z Gośćmi , tak żeby dzieci chętnie jadły. Także pora posiłku jest do umówienia. Pierwsze danie , jeżeli Goście są na miejscu w gospodarstwie i jeżeli chcą, podamy wcześniej. W ten sposób dzieci mogą sobie pojeść w odstępie czasowy – dzieląc obiad z przerwą czasową (np. 2 – 3 godziny), niektóre z dzieci nie zawsze są w stanie zjeść pełny obiad za jednym „podejściem”.

 

Nasze Świętokrzyskie Smaki