Noclegi świętokrzyskie

Noclegi świętokrzyskie

Zapraszamy na noclegi świętokrzyskie. Na nasze włości, będące częścią tej prastarej miejscowości, która kiedyś była królewskim grodem. I gdzie zbiegają się wszystkie szlaki, ścieżki i trakty – i stąd też wychodzą!
Bowiem miejsce tu opisane i miejsca tu nie opisane są środkiem tej zacnej krainy i całego świata …..

„MILLE VIAE DUCUNT HOMINEM PER SAECULA LAGOVIAM” – WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ (na noclegi -admin.) DO ŁAGOWA!

Znając to stare „porzekadło”, wiele lat temu zaoferowaliśmy noclegi i otworzyliśmy nasz dom dla gości Świętokrzyskiego. Zrobiliśmy ze względu na nasze położenie w Regionie Świętokrzyskim, pełnym atrakcji i zróżnicowanej oferty . Dla gości, którzy jadą w świętokrzyskie pierwszy raz i chcą poznać Góry Świętokrzyskie. I dla gości , którzy tu już kiedyś byli, coś pamiętają. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej lub pokazać walory turystyczne (choć nie tylko) świętokrzyskiego rodzinie, wnukom, bliskim. Tak więc zapraszamy na noclegi świętokrzyskie również tych w podróży, którzy w Łagowie goszczą przejazdem.
Po latach przyjmowania gości nasze oczekiwania sprawdziły się. Nasz dom i gospodarstwo agroturystyczne jest bardzo dobrą i sprawdzoną przez gości bazą noclegową i wypadową do poznawania i zwiedzania Gór Świętokrzyskich. Regionu coraz bardziej atrakcyjnego turystycznie świętokrzyskiego. W zasięgu od kilkuset metrów do 50km od naszego domu znajdują się największe i najważniejsze atrakcje Ziemi Świętokrzyskiej. Mamy zabytki, muzea, obiekty przyrodnicze, parki, trasy i szlaki ….

Oddajemy do dyspozycji gości 16 miejsc noclegowych w przytulnych 2, 3, 4 i 5 osobowych pokojach. Do tych pokoi  trzy dobrze wyposażone łazienki.

Noclegi - łazienka

Łazienka

 

Pokoje 4 i 5 osobowy mają własne łazienki i drugie wyjście na taras i ogród.
Jest możliwość skorzystania z komputera i internetu (WiFi).

Podstawowa oferta to noclegi. Ale dla chcących skorzystać z pełnej oferty przygotujemy posiłki – pyszne, domowe jedzonko. Oczywiście tradycyjnie obfite, a przyrządzone w większości z surowców z własnego gospodarstwa. Co ważne, posiadamy atest „Gospodarstwo Ekologiczne” nadanego przez BIOEKSPERT. Nasza podstawowa oferta pobytu to noclegi, śniadania i obiadokolacje. Jeżeli ktoś z gości zechce, możemy uzgodnić inne posiłki, np. grill, kolacja.
W obejściu utrzymujemy zwierzęta domowe: kozy, kury, króliki i inne domowe zwierzęta. Kontakt z tymi łagodnymi zwierzakami jest dużą frajdą dla dzieci (nie tylko). Można też popróbować dojenia kóz, karmienia kur i całej reszty.

W ogrodzie przy domu są meble ogrodowe, duża altana, zabawki ogrodowe. To jest ogrodzone miejsce zabaw dzieci i wypoczynku. Jest teżwyznaczone miejsce na grill w ogrodzie i ognisko na łąkach 200m od domu.
Na podwórzu można (bezpłatnie) zaparkować samochód.
Teren za domem i ogrodem to nasze łąki, mocno zadrzewione z wijącym się środkiem naszej doliny strumykiem Łagowicą. Czystą, małą rzekę nadającą się do zabaw w upalne dni.

Dysponujemy kolekcją przewodników, map i folderów. Mając to zaplecze i kilkuletnie doświadczenie i wiedzę pomagamy naszym gościom w organizacji wycieczek i zwiedzania świętokrzyskiego. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia rowerów górskich.

W odległości 700m od domu znajduje się Jaskinia Zbójecka. Na terenie gospodarstwa mamy 200-letnią kapliczkę ze statusem zabytku.
Gospodarstwo położone jest w centrum Regionu Świętokrzyskiego co sprawia, że jest najlepszą, sprawdzoną bazą wypadową do poznania wszystkich jego atrakcji turystycznych.

Zapraszamy na noclegi świętokrzyskie cały rok!