Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne - nasza Lagowica

nasze gospodarstwo agroturystyczne (fragment rzeki Łagowica)

Łagów , dziś niewielka osada u podnóża Gór Świętokrzyskich.
jest niewątpliwie jedną z najstarszych w kraju miejscowości.

Walory krajobrazowe i przyrodnicze, wąwozy i jary, malownicze położenie, dolina Łagowicy, Jaskinia Zbójecka, wąwóz Dule, zabytki kultury materialnej, a przede wszystkim znakomite położenie w atrakcyjnym turystycznie regionie. No i bezsprzecznie bardzo dobre warunki komunikacyjne. To jest najlepsza rekomendacja Łagowa, a tym samym i naszego Gospodarstwa Agroturystycznego. Także naszego domu jako niewątpliwie najlepszej, sprawdzonej bazy mieszkaniowej i wypadowej do poznawania Gór Świętokrzyskich. Pobyt u nas z pewnością zadowoli miłośników szeroko pojętej turystyki. Ciekawa przyroda, geologia, tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, liczne w okolicy zabytki i muzea, parki, atrakcje dla dzieci z pewnością sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego pobyt u nas będzie czasem dobrze spędzonym.

gospodarstwo agroturystyczne – krótki opis;

Ważnym aspektem jest, że nasz dom i nasze gospodarstwo ekologiczne leży na zachodnio-północnych obrzeżach Łagowa. Dlatego zajmujemy znaczną część doliny czystej i dość zasobnej w wodę rzeczki Łagowicy. Działalność rolniczą prowadzimy w oparciu o standardy ekologicznego rolnictwa, ponieważ tylko taka forma ma sens. Znaczna część produktów z naszych upraw i hodowli przeznaczona jest na przygotowanie posiłków dla naszych Gości i naszej rodziny.

Godne uwagi jest, że przy domu mamy dla Państwa miejsca parkingowe. Są dwa ogrodzone ogródki z zabawkami ogrodowymi, grillem, altana i meblami ogrodowymi. Za ogrodem znajduje się teren naszego gospodarstwa agroturystycznego. To kilka hektarów łąk mocno zadrzewionych położonych po obu brzegach Łagowicy. Latem bezsprzecznie to jest dobry teren do zabaw i wypoczynku. Na łąkach jest wyznaczone miejsce na ognisko.

W gospodarstwie utrzymujemy zwierzęta domowe typowe dla polskiej wsi. A więc w naszym „mini zoo” mamy kozę, króliki, kury, psy i koty. Zwierzęta są przyjazne, w związku z tym możliwy jest kontakt z nimi, to z pewnością  ucieszy dzieci. Nasze gospodarstwo agroturystyczne to 12 ha upraw i lasów i teren siedliska.

gospodarstwo agroturystyczne – pokoje (dom);

Dla Gości oddajemy całe piętro naszego domu z pięcioma pokojami. Dwa pokoje są 2-osobowe, jedna „trójka”, jedna „czwórka” i jedna „piątka”. Pokoje są przytulne, co istotne, zimą cieplutkie, gustownie urządzone i praktycznie wyposażone. Stolarkę pokoi wykonaliśmy sami. Dla gości mamy trzy dobrze wyposażone łazienki, przy czym łazienka wspólna jest duża i bardzo dobrze wyposażona. Co istotne, nasze gospodarstwo agroturystyczne stoi otworem przed Gośćmi przez cały rok!