Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne - nasza Lagowica

nasze gospodarstwo agroturystyczne (fragment rzeki Łagowica)

Łagów , dziś niewielka osada u podnóża Gór Świętokrzyskich.
to jedna z najstarszych w kraju miejscowości

Walory krajobrazowe i przyrodnicze, wąwozy i jary, malownicze położenie, dolina Łagowicy, Jaskinia Zbójecka, wąwóz Dule, zabytki kultury materialnej, a przede wszystkim znakomite położenie w atrakcyjnym turystycznie regionie i bardzo dobre warunki komunikacyjne to najlepsza rekomendacja Łagowa, a tym samym i naszego Gospodarstwa Agroturystycznego i domu jako najlepszej, sprawdzonej bazy mieszkaniowej i wypadowej do poznawania Gór Świętokrzyskich. Pobyt u nas zadowoli miłośników szeroko pojętej turystyki. Ciekawa przyroda, geologia, tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, liczne w okolicy zabytki i muzea, parki, atrakcje dla dzieci sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a pobyt u nas będzie czasem dobrze spędzonym.

gospodarstwo agroturystyczne – krótki opis;

Nasza dom i nasze gospodarstwo ekologiczne leży na zachodnio-północnych obrzeżach Łagowa, zajmujemy znaczną część doliny czystej i dość zasobnej w wodę rzeczki Łagowicy. Działalność rolniczą prowadzimy w oparciu o standardy ekologicznego rolnictwa, od 15 lat mamy certyfikat Bioekspertu. Znaczna część produktów z naszych upraw i hodowli przeznaczona jest na przygotowanie posiłków dla naszych Gości i naszej rodziny.

Przy domu jest miejsce parkingowe. Są dwa ogrodzone ogródki z zabawkami ogrodowymi, grillem, altana i meblami ogrodowymi. Za ogrodem znajduje się teren naszego gospodarstwa agroturystycznego, kilka hektarów łąk mocno zadrzewionych położonych po obu brzegach Łagowicy, latem dobry teren do zabaw i wypoczynku. Na łąkach jest wyznaczone miejsce na ognisko.

W gospodarstwie utrzymujemy zwierzęta domowe typowe dla polskiej wsi. A więc w naszym „mini zoo” mamy kozy, króliki, kury, psy i koty. Zwierzęta są przyjazne, więc możliwy jest kontakt z nimi, co szczególnie cieszy dzieci. Nasze gospodarstwo agroturystyczne to 12 ha upraw i lasów i teren siedliska.

gospodarstwo agroturystyczne – pokoje (dom);

Dla Gości oddajemy całe piętro naszego domu z pięcioma pokojami: dwa pokoje 2-osobowymi, jedną „trójką”, jedną „czwórką” i jedną „piątkę”. Pokoje są przytulne, zimą cieplutkie, gustownie urządzone i praktycznie wyposażone. Stolarkę pokoi wykonaliśmy sami. Dla gości mamy trzy dobrze wyposażone łazienki, przy czym łazienka wspólna jest duża i bardzo dobrze wyposażona. Dla gości nasze gospodarstwo agroturystyczne stoi otworem cały rok!