Galeria

galeria potworów dewońskich

galeria potworów dewońskich

Galeria

To galeria naszych zdjęć – można tematycznie zobaczyć zdjęcia atrakcji Regionu Świętokrzyskiego, najbliższej okolicy, naszego gospodarstwa, kulinarnych propozycji Świętokrzyskich Smaków

Pierwsze zdjecie to główny budynek Klasztoru  Święty Krzyż, stan przed remontem i odbudowaniem wieży.swkrzyz17 szydlow szydlow2  tokarnia2 tokarnia3 turniej wachock1 zagroda3 Zamek_Krzy+-top+-r Zimowy Domek bartek bartek2 bodzentyn chancza1 chancza2 checiny checiny2 devonian dymarki1 dymarki3 jaskiniaraj1 jaskiniaraj2 kalkow1 kalkow2 krzemionki3 krzemionki4 krzysztopor31 kurozweki1 kurozweki2 narty2 Niestachow opatow1 opatow2 ryba-pancerna ryba-pancerna-lagow sandomierz sandomierz1 swkrzyz14

Na fotografiach są zasygnalizowane najważniejsze z atrakcji Gór Świętokrzyskich.

Kolejno są to: Brama Krakowska i Zamek w Szydłowie, zbytki z Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej, turniej w Krzyżtoporze i jego widok (sepia), Zamek w Kielcach, dąb Bartek i zalew Chańcza.

W dalszej części galeria przedstawia zamek w Chęcinach , inscenizacje z Dymarek i wnętrze Jaskini Raj.

Dalej mamy sanktuarium w Kałkowie, Krzemionki Opatowskie, i znowu zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Następnie mamy zdjęcia z Kurozwęk – pałac i Dom Popielów, stoki narciarskie no i 2 fotografie romańskiej kolegiaty św. Marcina w Opatowie.

Znowu mamy sceny rodzajowe z Łagowa w dewonie, kiedy ten teren był zalany na kilkadziesiąt metrów głębokości wodą.

Dalej są zdjęcia z Sandomierza będącego w Top 3 naszego gospodarstwa; Ratusz i Kolegiata Św. Jakuba.

Na końcu też Top 3 – Święty Krzyż – dzwonnica.

Ta galeria to tylko niewielki fragment tego co można w regionie poznać, zwiedzić lub wykorzystać do rekreacji i wypoczynku. Nie ma tu szlaków turystycznych, tras rowerowych, ośrodków dla dzieci i wielu innych atrakcji, które oferuje Świętokrzyskie.

 

Świętokrzyskie Smaki
Wczasy pod gruszą