Weekend majowy

Weekend majowy – bez wątpienia pierwszy dłuższy, wiosenny wypad ….

Majówka 2022. wypada tym razem w dniach 30.04.2022-3.05.2022, czyli od soboty do wtorku.

Wielka majówka to niewątpliwie cudowny czas na pierwszy dłuższy po zimie, wiosenny, zapewne słoneczny odpoczynek. W powietrzu czujemy zapach lata. Dni są coraz dłuższe , a dobra pogoda bezsprzecznie zachęca do grillowania wspólnie z rodziną lub z przyjaciółmi. To niewątpliwie czas pieszych wypadów na szlaki, wycieczki w góry, zwiedzanie ciekawych miejsc .

W tym roku wielką majówkę możemy rozpocząć w sobotę, w ostatni dzień kwietnia. Lub nawet dzień wcześniej, czyli w piątkowe popołudnie. W niedzielę 1 maja obchodzimy Święto Pracy, a we wtorek Święto Konstytucji 3 Maja. Jeżeli chcemy zorganizować wyjazd na cały długi weekend, niestety, należy wziąć urlop na poniedziałek 2 maja. Ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że majówka 2022 będzie tak samo pogodna jak rok temu. Jeżeli pamiętacie, lato w ubiegłym roku zaczęło się właśnie już w maju! Temperatury będą dochodzić prawdopodobnie nawet do ponad 20 stopni C, jednak głównie na południowym wschodzie Polski. Z pewnością nie będzie na co narzekać – już 1 maja powinno być słonecznie. Jeśli ktoś wybrał opcję wypoczynku aż do 05.05 (wystarczą 3 dni urlopu) to powinien być zadowolony – ponieważ przewidywany jest tylko 1 dzień deszczowy na możliwe 5 dni weekendu, reszta dni słoneczna.

weekend majowy
majowy bukiet agronoma

Kończąc namawiamy i zapraszamy Was na długi weekend majowy w Łagowie. W naszym gospodarstwie agroturystycznym Świętokrzyskie Smaki. Rodzinnie bez wątpienia ze smakiem.

*****

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie majowka-1a-1024x363.jpg
na wieś, na wieś miły bracie, tam przygoda czeka na Cię ………

pieczenie kiełbasek domowych ……. pychota

majowe kiełbaski „grilowa łągowska”